Author: k***e
Date:
Review: Color Matching: looks like the picture Make-up effect: great under or over powder Lasting Power: lasted all day Packaging & Appearance: great
Color: Ultraviolet
Size: one-size
Price: 49kr
Thought you found your favorite way to apply blush? Meet our new SHEGLAM Lunar Orbit Blush Ball! Featuring an innovative hemispherical shape and a smooth silky texture, this blush allows you to achieve a stunning flush in just one swipe! With amazing ductility, this blush can also be easily applied with your fingers for a more natural makeup effect. Plus, it can also be used as a lip color! Cheers to multifunctionality!
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | Gravity |
| Texture | Cream |
| Type | Cream Blush |
| Height | 2 cm |
| Length | 7 cm |
| Net Weight | 3.6 g |
| Width | 6 cm |
| SKU | sb2407034586245436 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.se/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 4694197 people said the quality is very good!
Author: k***e
Date:
Review: Color Matching: looks like the picture Make-up effect: great under or over powder Lasting Power: lasted all day Packaging & Appearance: great
Color: Ultraviolet
Size: one-size
Author: F***a
Date:
Review: Very creamy and natural looking, love the colour.
Color: Adorn
Size: one-size
Author: j***e
Date:
Review: Great item, good quality, very happy
Color: Galactic
Size: one-size
Author: n***7
Date:
Review: lovely colour and blends really easily
Color: Adorn
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.